Obrozená souhra Lumír Bednařík – Petr Vavřík přinesla studiové album i živý koncert

Autor Lumír Bednařík a hudebník Petr Vavřík se po více než třiceti letech sešli na společném projektu „Jako Ravaillac“. V celé studiové sestavě s kytaristou Rudy Horvátem a bubeníkem Marcelem Gabrielem nové album uvedli koncertem v pondělí 25. února 2019 v divadle Malá scéna ve Zlíně.

Nad dalším projektem po více než třiceti letech se s renomovaným hudebníkem Petrem Vavříkem sešel skladatel a písničkář Lumír Bednařík, jehož původní recitál „Jako Ravaillac“ získává po měsících práce studiovou podobu. Nové album bylo uvedeno stejnojmenným koncertem v pondělí 25. února 2019 v divadle Malá scéna ve Zlíně. Stejně jako ve studiu i při koncertu Bednaříka za klavírem a kytarou doprovodí vedle brilantního baskytaristy Vavříka další výjimeční muzikanti – kytarista Rudy Horvát a bubeník Marcel Gabriel. Spolupráce Bednařík – Vavřík navazuje na původní muzikál zlínské Malé scény „Experiment Dracula“ z roku 1985.

Album „Jako Ravaillac“ vznikalo ve zlínském Studiu „V“ od března 2017. Vavříkův zřetelný režijní rukopis, podpořený Gabrielovou studiovou invencí, určuje s původní Bednaříkovou skladbou a Horvátovými ekvilibristikami rockově jasný a přitom škálově nečekaně pestrý zvukový výstup. Vzhledově se alba ujala vyzrálá výtvarnice Jolana Shejbalová, jejíž dílo povyšuje hudební dojem o další smyslovou úroveň jak výrazným ústředním motivem alba, tak barevně potlačenými grafikami pod texty jednotlivých písní. V plné barevné síle je bude možné zhlédnout na těchto stránkách u textů jednotlivých písní.