Aktuality

Na koncertě 25. 2. 2019 k vydání studiového alba „Jako Ravaillac“ vystoupí Lumír Bednařík společně s Petrem Vavříkem, Rudy Horvátem a Marcelem Gabrielem.

V pondělí 25. února 2019 v 19 h v divadle Malá scéna Zlín, Štefánikova 2987, vystoupí tvůrci vydávaného studiového alba „Jako Ravaillac„, aby publiku představili jeho novou zvukovou podobu. Tak se na pódiu vedle autora projektu Lumíra Bednaříka (zpěv, klavír, klávesy, kytara, harmonika) představí renomovaní hudebníci Petr Vavřík (baskytary),
Rudy Horvát (elektrické a akustické kytary) a Marcel Gabriel (bicí, percussion).  V tomto složení se také podíleli na nahrávání zmíněného alba ve studiu.

Vstupenky na www.lumirbednarik.cz

Nahrávání studiového CD „Jako Ravaillac“ je ukončeno.

V sobotu 5. ledna 2019 kytarista Ruda Horvát ve Studiu V ve Zlíně dohrál pod dohledem Petra Vavříka a Lumíra Bednaříka poslední dvě kytarové sekvence do připravovaného studiového CD „Jako Ravaillac“. Tím bylo ukončeno veškeré nahrávání, tento týden bude dokončen mix a mastering a hudební podklady budou odeslány k lisování. Nahrávání probíhalo od března 2017. (8.1.2019)

Reedice CD „Jako François Ravaillac“ vychází v květnu 2009
V květnu 2009 vychází v reedici záznam prvního maloscénského autorského koncertu „Jako François Ravaillac“ z června 2000. Plníme tak hlavně přání příznivců, kteří se k prvnímu vydání nedostali. Obracejí se na nás i kamarádi a přátelé, že své CD někde „zašantročili“ nebo to jejich po letech v autopřehrávači už nehraje. A protože se dotazy na CD množí, informujeme o něm i zde. CD je k dostání za 120 Kč a můžeme je poslat i poštou.
1. 5. 2009

DVD „Sejdeme se v pekle“ je v prodeji
DVD s videozáznamem koncertu „Sejdeme se v pekle“ je v prodeji. Po měsících práce je na světě kompletní DVD se záznamem koncertu „Sejdeme se v pekle“ v divadle Malá scéna ve Zlíně ze dne 10. prosince 2007.
Zaznamenaný koncert obsahuje 22 titulů (Ešče si Lubošu; Hledám tvoje přání; Ztrácím tě; Chtěla´s být hvězdou; Malá kouzelnice; Vždyť je to běžné; Sejdeme se v pekle; Zrazená spálená; Roky ti běží; Jako François Ravaillac; Z Merlinových rukou, z úst krásné Šahrazád; Velbloudice; Jsem jenom normální chlap; Počítá se ztráta veliká; Den a noc v Buenos Aires; Mou řeku nepřeplaveš dvakrát; Vezmi bágl, kytaru a jeď!; Hraju lední hokej; Odlétám; Vánoční; Ešče si Lubošu 2; Londýn) a přiložen je i audiozáznam rozhovoru Lumíra Bednaříka pro Radio Zlín.
Nosič je uložen ve standardním DVD obalu formátu 13,5 x 19 cm tloušťky 0,7 cm, má barevný obal i potisk. Balení obsahuje vloženou 8 stránkovou knížečku s texty a dalšími informacemi o koncertu a jeho účinkujících.
Objednávat můžete DVD již nyní na adrese Lumír Bednařík – Metalworld, paní Eva Chlebková, Dřevnická 4125, Bartošova čtvrť, 760 01 Zlín, telefonicky na čísle 577 213 162 a 577 019 119 (9 – 12 h) nebo 777 202 715 a 777 200 707 (8 – 17 h), mailem na adrese dvd@metalworld.cz nebo eva@metalworld.cz. DVD zasíláme poštou nebo je lze odebrat po telefonické domluvě i osobně.
Cena DVD je 160 Kč plus případné poštovné.
15. 12. 2008

Vydání DVD si vyžádá více času
Vydání DVD z koncertu „Sejdeme se v pekle“ si vyžádá více času, než bylo původně uvažováno. „Pracovní vytížení mi v současnosti neumožňuje věnovat se přípravě DVD a CD tak intenzivně, jak by bylo potřeba a jak bych sám chtěl,“ říká k posunutí termínu Lumír Bednařík. „Teď opravdu nelze slibovat nic určitého, ale reálný odhad je konec března,“ upřesnil Bednařík.
5. 2. 2008

DVD z koncertu je připraveno v pracovní verzi
Obrazově-zvukový záznam recitálu „Sejdeme se v pekle“ je hotov v pracovní verzi. Obraz byl natáčen čtyřmi kamerami, zvuk smíchán z obou dostupných zdrojů – mixážního pultu i ruchovými mikrofony kamer. Pracovní verze obrazového záznamu je sestříhána a připravena k dalšímu dotvoření uceleného DVD, které by mělo být k dispozici do konce ledna.
26. 12. 2007

Recitál „Sejdeme se v pekle“ pozměnil vnímání autora příznivci
Recitál „Sejdeme se v pekle“ vyvolal u posluchačů příznivou odezvu a podle ohlasů pozměnil vnímání autora jeho příznivci z novoromantika ve vyzrálejšího tvůrce skladeb s patřičnou mírou nadhledu a nadsázky. Velký sál Malé scény ve Zlíně se v den koncertu 10. prosince zaplnil ze tří čtvrtin necelými dvěma stovkami příchozích. S patnáctiminutovou pauzou celé vystoupení trvalo zhruba dvě a čtvrt hodiny.
26. 12. 2007

Objednávky vstupenek na recitál „Sejdeme se v pekle“
Vstupenka na recitál stojí 180 korun a je možné ji objednat dopředu na vstupenky@lumirbednarik.cz nebo na telefonu 577213162 u paní Evy Chlebkové. Jsou k zakoupení v baru Plamínek v ulici Santražiny nebo v Zelenáčově šopě v ulici Dlouhá ve Zlíně. Vstupenky budou k prodeji také přímo na místě.
5. 12. 2007

Recitál „Sejdeme se v pekle“ zazní 10.12.2007
„Sejdeme se v pekle“ je název nového autorského recitálu Lumíra Bednaříka a jeho hostů. Zazní ve velkém sále Malé scény ve Zlíně v pondělí 10.12.2007 v 19 hodin. Vedle Bednaříka na klavír se představí Petr Chrastina na kytaru, Ludvík Kocfelda na basovou kytaru, Vladislav Mach na bicí a další.
V recitálu zazní nejnovější skladby, dosud nikde veřejně nepublikované, ale také skladby starší v nových aranžérských úpravách pro rockové hudební těleso. Vstupenka na recitál stojí 180 korun a je možné ji objednat dopředu na vstupenky@lumirbednarik.cz nebo na telefonu 577213162 u paní Chlebkové.
5. 12. 2007